Ieteikumi kāzu plānošanā

Plānojam kāzas – forši! Galvenais – bez steigas un izbaudiet! Šie ir fotogrāfa personīgi ieteikumi kāzu planošanā no piedzīvotā, fotografējot vairāk kā 200 kāzās deviņu gadu laikā. Katra kāzu diena ir citāda. Jums noteikti jau ir sava vīzija. Bet iespējams par kaut ko vēl šaubāties un ceru, ka Tev noderēs kāds no šiem punktiem.

Plānošanas gaitā

 1. Šī ir Jūsu kāzu diena! Drīkstat darīt un svinēt tā, kā paši vēlaties.
 2. Plāno dienu tā, lai pēc iespējas mazāk laika jāpavada ceļā. Ceļš var nogurdināt. To laiku labāk izmantot, lai samīļotu viens otru, mīļos, fotografētos vai dejotu.
 3. Ja lūgsiet vedēju palīdzību dienas organizēšanā, tad izrunājiet tās lietas, kas jums ir svarīgas. Kā arī ko noteikti nevēlaties savās kāzās.
 4. Pārdomājiet, kādas ir Jums svarīgākās lietas kāzās. Kas paliks, kad kāzas tiks nosvinētas. Padomā vai ir nepieciešamas tradīcijas “lai tikai būtu”. Vai tās Jums kaut ko nozīmē? Tās nav obligātas! Dariet to, kas jums rada īpašas sajūtas.
 5. Plāno laiku ar rezervi! Steigai nav vietas kāzu dienā. Iepriekš izbrauciet izplānoto kāzu maršrutu. Ja kāzas notiek Rīgā, padomājiet jau iepriekš par sastrēgumiem, autostāvvietu sev un mašīnai, kas Jums sekos (vedēji, fotogrāfs, videogrāfs).
 6. Nepārdzīvo, ja līs! Sagatavojiet plānu B. Sarūpējet caurspīdīgu lietussargu. Lietus dod skaistu noskaņu kāzu dienai.
 7. Ieliec mašīnas bagāžniekā ērtus apavus. Tie var noderēt, ja fotografējoties dosimies dabā.
 8. Pārdomā vai ir nepieciešams apmeklēt muzejus un ekskursijas kopā ar viesiem. Tas ir liels laika patēriņš.
kazu ielugumi

Pucēšanās

 1. Izgulieties iepriekšējā naktī. Jums vajadzēs daudz enerģijas!
 2. Ieturi brokastis! Paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks.
 3. Pie līgavas fotografēšanai ieteicams atvēlēt vienu līdz ne vairāk kā divas stundas pirms izbraukšanas.
 4. Ja rīta pucēšanās notiks Jūsu mājās, izvēlies gaišāko telpu ar lielākajiem logiem.
 5. Parūpējies, lai telpa kurā pucēsies, būtu bez liekām mantām. Tas radīs papildus mieru un tīrību fotogrāfijās.
 6. Gan līgavas, gan līgavaiņa pucēšanos varu paspēt iemūžināt tikai tad, ja starp Jūsu pucēšanās vietām nav liels attālums.
 7. Sagatavo detaļas, ja vēlies, lai tās nofotografē – ielūgumus, gredzenus, līgavas pušķi, kleitu, ziedus un jebkas cits, kas saistās ar Jūsu kāzām.
ieteikumi kazu planosana

Ceremonija

 1. Neplāno ceremoniju pārāk agri. Ideālais laiks ir 13:00-16:00 vai pat vēlāk, atkarībā no gadalaika. Šajā gadījumā rīts būs nesteidzīgs, varēsiet to izbaudīt, pabrokastot.
 2. Ja nav svarīga pirmā tikšanās ceremonijā, tad laiku pirms vēlākas ceremonijas varam izmantot pirmās tikšanās “first look” brīdim un fotogrāfijām.
 3. Sagatavojiet viens otra solījumu. To varat nolasīt ceremonijas laikā un tas radīs skaistas emocijas Jums un viesiem. Ja kautrējaties, tad solījumu varat viens otram nolasīt fotosesijā divatā kādā īpašā vietā.
 4. Ja plānosiet ceremoniju brīvā dabā, tad izvēlaties vietu ēnā. Būs ērtāk gan pašiem, jo saule tik ļoti nekarsēs un nespīdēs acīs, gan nāks par labu fotogrāfam.
 5. Ideālā gadījumā ceremonija un svinības ir vienā vietā. Ietaupīsiet laiku ceļā. Kā arī nevajadzēs atstāt viesus uz ilgu laiku, kamēr fotografēsimies.
 6. Palūdz, lai laulības ceremonijas laikā viesi to izbaudītu ar acīm un emocijām, nevis caur telefona ekrāniem.
 7. Pēc ceremonijas ieplāno laiku kopbildēm un grupu bildēm. Fotogrāfijām ar viesiem atvēliet 20-30 minūtes atkarībā no viesu skaita.
ieteikumi kazu planosana

Fotosesija

 1. Fotosesijai atvēliet apmēram 1 stundu. Tas ir labs laiks, lai atbrīvotos un iejustos. Ja vairāk laika, forši – varēsim vairāk izpausties. Pieredzējis fotogrāfs spēs tikt galā arī īsākā laika posmā. Ilgāks laiks dod brīvību radošumam.
 2. Ieplāno fotosesijai divas lokācijas. Piemēram – pilsētvide un daba. Katrā apmēram 30-45 minūtes. Dažādība ir forša.
 3. Iepriekš padomājiet kādā vidē Jūs vēlētos fotografēties. Vai jums ir kāda pašiem tuva un īpaša vieta?
 4. Izvēlaties vietas, kur apkārt nebūs daudz cilvēku. Tas atvieglos fotografēšanos arī Jums. Vasaras sestdienā Jūrmalas pludmale nebūs piemērotākā vieta.
 5. Piesakiet vedējiem, ka fotosesijai vajadzētu ieplānot atsevišķu laiku. Vedēji noteikti būs Jums sarūpējuši pārsteigumus! Iesaku sākt ar vedēju sarūpētajām lietām, bet pēc tam fotografēties.
 6. Visskaistākā gaisma ir 1 stundu pirms saulrieta un neilgi pēc tā. Ieplāno 10-15 minūšu laiku vakara fotogrāfijām, iepriekš par to pabrīdinot vakara vadītāju. Šī arī būs lieliska iespēja atvilkt elpu divatā pirms turmākā vakara.
 7. Padomā par pusdienām vai sātīgām uzkodām starp ceremoniju un vakariņām. Diena ir gara un enerģija būs nepieciešama. Pīrādzīņus ir vērts atstāt citai reizei, jo tie enerģiju nedod. Ja kāzas notiek pilsētā, tad pavisam ērti var pasūtīt iepriekš sagatavotu ēdienu kādā no Tavām mīļājakām vietām.
kazas makslas muzejs

Svinības

 1. Ja vēlies dekorāciju, galdu klājumu fotogrāfijas no svinību vietas, jāsaplāno lai fotogrāfs var ierasties svinību vietā 10-15 minūtes pirms Jums. Tas ir vienīgais brīdis to izdarīt pirms visi ir sēdušies pie galdiem.
 2. Ir vērts pieteikt ēdinātājiem, ka vakariņu laikā staffam vakariņas pasniedz vienlaicīgi ar visiem. Tas ir vienīgais laiks, kad nenotiek darbības un netiks palaisti garām notikumi, runas, apskāvieni.
 3. Foto būda ir lieliska aktivitāte viesiem. Sagatavo viesiem vienreizējās kameras.
 4. Ja ir iespēja, izvēlaties pieredzējušu vakara vadītāju. No pieredzes varu ieteikt aktierus vai improvizatorus. Tie spēs sajust cilvēkus un kontrolēt vakara gaitu. Kā arī Jūsu vedēji varēs atpūsties bez darba pienākuma.
 5. Lūdz iepriekš sev tuviem cilvēkiem sagatavot uzrunu vakara gaitā. Latvieši mēdz būt kautrīgi un ir labi pieteikt. Tas radīs mīļumu, emocijas jums pašiem un fotogrāfijās.
 6. Apsveriet iespēju sākt mičošanu agrāk, ja tādu plānosiet. Piemēram, saulrietā, 22:00 vai 23:00. Gan viesi vēl nebūs ļoti saguruši gaidot pusnakti, gan arī krēsla radīs burvīgu atmosfēru fotogrāfijām.
 7. Kā būtu ar kāzu kūku pēc vakariņām nevis naktī? Varbūt pēcpusdienā pēc ceremonijas, kad to patiešām gribās? Vakara gaitā varat sarūpēt saldumu galdu.
wedding first dance

Pats galvenais – izbaudiet dienu! Jūsu viesi būs pagodināti to piedzīvot kopā ar Jums.


Ieteikumi kāzu plānošanai Latvijā

Ieteikumi kāzu plānošanai Jelgavā un tās apkārtnē. Ieskaties TE